Kategoriler
Uncategorized

MERHABA YOUTUBE! BEN YEŞİM VATANTÜRK

Biz küçükken, çizgi filmler başlarken bir ara ekrana tıklatırlardı. Özellikle Hugo döneminde telefonla bağlanıp oyun oynamayı çok severdik, seyretmesi de ayrı bir zevkliydi. Ben Yeşim Vatantürk ve bu da ilk YouTube videom.

Çalışma ortamımda genellikle bir şeyleri araştırmaktan, okumaktan, öğrenmekten çok hoşlanırım hatta ömür boyu öğrenim felsefesi tam benim felsefem diyebilirim. Küçüklükte, arabanın adını kim araba olarak koydu? sorularıyla başladı. Daha sonra, internet nasıl icat edildi? Dünyanın etrafında kaç tane uydu var? Google olmasa ne olurdu acaba? Ansiklopedik bilgiler sayesinde mi Google ortaya çıktı gibi bir çok sorulara dönüştü küçükken sorduğum sorular. Biz büyüdükçe sorularımız evrildi, meraklarımızın yönü değişti. Benim merakım her zaman teknolojiden yana oldu ekstra olarak da tiyatro ile ilgilendim. Hobi olarak tiyatroya devam ediyorum iş olarak teknolojinin nimetlerinden faydalanıyorum. Nedir bu teknolojinin nimetleri? Hadi biraz konuşalım.

Evin her zaman, kızım gel bakalım şu teknolojiden sen iyi anlarsın bunu çöz. Çevremin her zaman, bunu bilse bilse Yeşim bilir hadi bizim kıza bir soralım denilen bir kişisi olarak anıldım. Bir teknolojik gelişme olduğunda, karşıma çıkan ilginç bir olayda her zaman o haber linkini, araştırma metnini WhatsApp’taki en sevdiklerime tek tek gönderirim. Eminim içlerinden biri de beni sessize bile almıştır. Hal böyle olunca fark ettim ki ben sevdiğim, öğrendiğim ve uyguladığım her şeyi anlatmayı çok seviyorum neden bir YouTube kanalı açmayayım dedim ve buradayım, karşınızdayım. Bu benim ilk YouTube videom. Peki, bu YouTube kanalında neler olacak? Teknolojinin nimetleri demiştik. Mesela kutu açılım videoları, tasarım tüyoları, sosyal medyaya dair ipuçları, teknoloji ipuçları ve tabii ki de yazılım, dijital pazarlama videoları olacak. Ve öğrendiğim her şeyi WhatsApp linkleriyle sevdiklerime göndermek yerine, burada sizlerle paylaşma niyetindeyim. Dilerim ki çok güzel bir aile oluruz. YouTube kanalımda sizlerin merak edebileceğiniz, “Şu nasıl yapılıyormuş? Bilse bilse bizim kız bilir” deyip, YouTube kanalıma girip merak ettiğiniz teknolojiye dair bütün konuları bulmanızı ümit ediyorum.

Merhaba Youtube, umarım aranıza hoş gelmişimdir. Her Pazar günü saat 10:00’da yeni bir video ile karşınızda olacağım. Instagram’dan seni takip etmek istiyorum, varsa oradan tüyoları yakalamak istiyorum diyorsan, instagram hesabımdan beni takip edebilirsin.

E o zaman aranıza hoş geldim mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir