Kategoriler
DİJİTAL PAZARLAMA INSTAGRAM İPUÇLARI & TAKTİKLERİ

10K OLMADAN YUKARI KAYDIR Instagram Link Ekleme Nasıl Yapılır? | 2021

Instagram hesabınızda 10 bin takipçiye ulaşmadan yukarı kaydır linkini nasıl vereceğinizi gösteriyorum.

Küçük işletmeler sadece link paylaşımı yapabilmek için hesaplarına ne yazık ki bot takipçi atıyorlar. Bu taktik ile  birlikte hem bot takipçilerden kurtulacaksınız hem de sahte takipçilerin zararlarından arınmış olacaksınız. Instagram’da yukarı kaydır linki verebilmek için minimum 10 bin takipçiye ihtiyacınız var. Onun dışında hesabınızın işletme profili olması gerekiyor. Tüm bunlara gerek kalmadan, hikayenizde yukarı yapabilmeniz için bir metod var.

Bunun için, minimum 1 dakika maximum 10 dakika olmak üzere bir IG TV videosuna ihtiyacımız olacak.

Telefonumun kamera özelliğinden 1 dakika uzunluğunda ıg tv videosu kaydediyorum. Daha sonra onu Instagram’a yüklüyorum.

Sağ üst köşedeki + işaretine tıklayıp IG TV videosunu seçiyoruz. Ve kaydettiğimiz videoyu seçiyoruz. İleri seçeneğini seçip kapak fotoğrafı yüklüyoruz. Başlık kısmına şunu yazıyoruz  “Linki görmek için buraya tıkla” Açıklama kısmına ise mevcut linkimizi yapıştırıyoruz. Bütün adımlar tamamlanınca IGTV’e gönderiyoruz. Bu taktiği gerçekten 10 bin takipçiye ulaşmadan çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Birazdan yapacağımız adım hikayeden IG TV’i duyurmak olacak. Böylelikle hikayeden IG TV’e bir yönlendirme vermiş olacağuz ve IG TV’imizin açıklama kısmındaki linke tıkladıklarında ise otomatik olarak yukarı kaydırmış olacaklar.

Bence bot atmaktan çok daha iyi bir çözüm. 10 bin takipçi olmadan yukarı kaydır linki paylaşmak bir sorun evet, ama her sorunun bir çözümü vardır bunu asla unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir